SIKÇA SORULAN SORULAR

Ülkemizde bulunan kireç yoğunluğu sebebi ile çay kazanlarınız kireç tutar ve temizleme ihtiyacı doğar.Çay Kazanı temizlemenin bazı noktaları bulunmaktadır. Uzun süre temizlenmeyen çay ocakları(1 sene kadar)yoğun kireç katmanı ileÜşenmeden çay kazanınızı 6 ay süre bandında temizlemek sadece bez ile işinizi tamamlayabileceğiniz birşeydir. sizi karşılayabilir.Profesyonel arıtma kullanan işletmelerde kireç yoğunluğu fazla bulunmaz ancak kazan arıtması sudaki tortuyu pisliği aldığı için kirece tam çözüm olamaz.

İlk olarak gerçekten delinip delinmediğini tespit etmemiz gerekmektedir.Çay kazanı rezistans deformasyonu sonucu dışarıya su verebilir veya farketmeden taşırmanız sonucu dışarı su taşırabilir. Rezistans Deformasyonu Nasıl Anlaşılır? Rezistans deforme olduğunda işletmenizin elektrik şalterleri atabilir veya çay kazanı elektrik çarpabilir.Bunlar genelde karşılaşılan net durumlardır.Bu bahsettiklerimizden birini yaşıyorsanız çay kazanı rezistansı değişmelidir.

Oteller için çay kazanı seçimi kritik bir konudur.Yoğunluğa göre belirlenen bu kriter sizin sorun yaşamamanız için önemli bir olaydır.Bazı işletmelerin yaptığı en büyük hata olan çelik çay kazanı seçimi uzun vadede baş ağrısı yaşatmaktadır.Çelik ürünlerde kullanılan kromun zamanla sıcaklık nedeni ile esnemesi ürün delinmesine ve yolda kalmanıza sebep olmaktadır.Delinen bir krom ürünü tekrar kaynatıp kullanmanız bir hafta içinde sizi aynı sorunu yaşatacaktır.

Bir çok parçadan oluşan otomatik çay kazanlarında çeşitli nedenlerle ve çeşitli ekipmanlarda arızalar söz konusu olabilir. Örneğin: Genelde iç haznedeki su seviyesinin kontrol edilmemesinden kaynaklanan rezistans arızası, suyun sıcaklığına göre cihazı açıp kapatan çay kazanı termostat bağlantısı veya termostatın kendisinden kaynaklanan arızalar, şebeke suyunu otomatik olarak çekip kazana dolduran çay kazanı şamandırası ve flatör arızaları, çay kazanı elektrik bağlantı şeması ve panosuyla ilgili arızalar ve benzeri sorunlar kullanıcının müdahalesiyle üstesinden gelinecek arızalar değildir. Bu gibi durumlarda mutlaka çay kazanı teknik servisi çağırmak gerekir. Çünkü, mesela çay kazanı rezistansı tamiri maliyet ve emek dengesi söz konusu edildiğinde anlamlı değildir, bozulan rezistans yenisiyle değiştirilir.

Çayın aromasını tam olarak alabilmek için porselen demlik kullanın. Su kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ya da çaydanlığı ateşten uzaklaştırın. Unutmayın aroması zengin lezzetli bir çay keyfi için çayınızı kaynatmayın ve demlendikten sonra 30-35 dakika içinde mutlaka tüketin.

Yüzyıllardır şifa kaynağı olan bakır günümüzde de popülerliğini korumaktadır sık ve otantik sofraların vazgeçilmezi bakirdir iletkenlik açısından çok iyidir bakir mineralleri vücut dokusunu yenilemesi ile bilinir ve kemik yapısını güçlendirme adına görevli enzimler için gereklidir bakirin yeterli miktarda alınmaması durumunda kansızlık görülür yukarıda belirtilen bakir özellikleri insan sağlığı açısından yararlıdır çay kazanında bakir vazgeçilmezdir o nedenle ki çay tiryakileri ve çay gurmeleri bakir cay kazanini tercih eder.

Çay Kazanı satın alırken Bakır renk seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz.

12 Ekim 2020 tarihi itibariyle 1.173 model içerisinde en ucuz Çay Kazanı fiyatı 16 TL iken, en yüksek Çay Kazanı fiyatı 15.708 TL. Ortalama Çay Kazanı fiyatı ise 1.571 TL. Bütçenize göre satın alabileceğiniz: 750 TL’ye kadar 498 Çay Kazanı, 750 TL ile 1.500 TL arası 325 Çay Kazanı, 1.500 TL ve üzeri 327 Çay Kazanı mevcut.

MENÜ
Close

Sepetim

Recently Viewed

Close

Great to see you here!

A password will be sent to your email address.

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our gizlilik ilkesi.

Already got an account?

Close

Kategoriler

Hemen Ara