Çay Kazanı Fiyatları

Günlük hayatımızın her alanında çay tercih ettiğimiz bir içecektir. Sabah kahvaltılarda özellikle hepimiz çayı tercih ederiz. Dışarı çıktığımızda, arkadaşlarımızla buluştuğumuzda sürekli tüketiriz. Çay içmek bizim için bir vazgeçilmezdir. Çay içmenin yazı veya kişi yoktur bizim için. Özellikle kalabalık ortamlarda çay tüketimi oldukça fazla olmaktadır. 

Bu ortamlar kahvehane, düğün, cenaze gibi toplu organizasyonlardır. Bu ortamlardan çayın nasıl demlendiğini bu kadar kişiye çayın nasıl yetiştiği merak konusu olmaktadır. Bu sırada devreye çay kazanları girmektedir. Kalabalık ortamlara göre çay kazanı fiyatları değişiklik gösterir.

Çay Kazanı Çeşitleri Nelerdir?

Çay kazanları iç hacmine göre, demlik sayısına göre, kaç bardak aldığına göre, kullanıldığı maddeye göre çeşitlilik gösterir. Standart modellerin dışında işlemeli, el işçiliği olan veya kullanılan materyallerin farklılığı göre farklılık gösterir. Çay kazanlarının evde kullanılan modelleri iki adet musluğu olan ve 60-70 bardak kapasitesi olan modelidir. 

Bunun dışında küçük işletmelerin tercih ettiği modeller ise 2 demlikli klasik 150-180 bardaklık çay kazanlarıdır. Kafeterya, kantin, kafe gibi yerlerin kullandığı çay kazanı modelleri 3 demlikli 300 bardağa yakın çay kapasitesi olan modelleri. Çay kazanı fiyatları bardak miktarına bu noktada ayrılır. Çay kazanı almadan önce bu noktayı göz önünde bulundurmak gerekir.

Çay Kazanı Fiyatları Nelerdir?

Çay kazanı fiyatları kaç litre olduğuna, otomatik olup olmama durumunda, hangi yakıtı kullandığına bağlı olarak değişir. 

Ortalama çay kazanı fiyatları şöyledir;

  • 13 Lt kapasiteli tek demlikli klasik çay kazanı modellerinin fiyat aralıkları ortalama olarak 500 TL civarındadır.
  • 20 Lt kapasiteli çift demlikli çay kazanlarının ortalama fiyatları ( demlik dahil olup olmama durumunda fiyat değişiklik gösterir) 800 TL civarındadır.
  • 3 demlikli çelik çay kazanlarının ortalama fiyatları 1500 TL kadardır.

Bunun dışında 3 demlikli bakır ve üzerinde işleme olan çay kazanlarının fiyatları 3000 TL kadardır.

Çay Kazanı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Çay kazanı fiyatları çeşitlilik gösterir. Sizin ihtiyacınıza en uygun modeli bir yetkiliye söylemeniz durumunda yardımcı olacaktır. Bunun dışında alışveriş yaparken kullanılan malzemeye, otomatik olup olmayışı, kaç litre kapasitesi olduğuna ve kullanım açısından kolay olup olmadığına dikkat etmek gerekir. 

Ayrıca muslukların akıp akmadığına veya akış şiddetine bakmanız gerekmektedir. Bunun dışında gazlı veya elektrikli olup olmadığını öğrenmek sizi aldıktan sonra hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Ayrıca bazı kazanların demlikleri ayrı olarak satılır. Satın almış olduğunuz ürünün fiyatına demliğin dahil olup olmadığını sormanız gerekir.

Çay Kazanı Fiyatları
Çay Kazanı Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MENÜ
Close

Sepetim

Recently Viewed

Close

Great to see you here!

A password will be sent to your email address.

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our gizlilik ilkesi.

Already got an account?

Close

Kategoriler

Hemen Ara